Мозгова, Г. П.(Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2011)
Автори цього дослідження визначили стан судинної та вегетативної системи у дітей з функціональними та запальними захворюваннями верхніх відділів травного шляху, які поєднувались з порушеннями психофізичного розвитку.
Чорна, О. П.(Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2011)
У статті висвітлено досвід логопедичної роботи з поєднання інтерактивних прийомів навчання та комп'ютерних технологій для оптимізації закріплення вимови звука молодшими школярами.
Чередніченко, Н. В.; Ряшенцева, Д. М.(Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2011)
У статті розкривається значення корекційної-розвивальної роботи по формуванню звукової сторони мовлення в системі рідної мови дітей із тяжкими порушеннями мовлення; окреслюються напрямки та зміст корекційної логопедичної ...
Ткач, О. М.(Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2011)
У статті висвітлено погляди вітчизняних та зарубіжних науковців на формування синтаксичної структури речення в онтогенезі, особливості формування зовнішнього і внутрішнього плану дій, проаналізовано процес оволодіння дитиною ...
У статті висвітлено основні підходи до створення моделі процесуально-особистісного вивчення особливостей раннього розвитку дитини, визначено її компоненти, стан сформованості яких підлягає діагностуванню.
Тарасун, В. В.(Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2011)
У статті висвітлено значення ретикулярно-лімбічної системи для підсилення здатності мозку дитини сприймати і переробляти інформацію, наведено окремі методики, спрямовані на підсилення енергетичного потенціалу організму малюка.
Пінчук, Ю. В.; Сіра, І. В.(Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2011)
У статті порушується питання змісту логопедичної роботи з розвитку фонематичного сприймання у дітей з вадами вимовної сторони мовлення, наводяться приклади ігор та вправ.
Мілевська, О. П.(Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2011)
У статті запропоновано поетапну методику розвитку в учнів із загальним недорозвитком мовлення умінь будувати зв’язні висловлювання на основі розвитку у них базисних інваріативних розумових дій та операцій.
Марченко, І. С.(Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2011)
Стаття присвячена огляду сучасних опосередкованих логопедичних технолоігй у корекційно-логопедичній роботі з дітьми з тяжкими порушеннями мовленням. Обгрунтована доцільність їх використання та подано характеристику деяких із них.
Мартиненко, І. В.(Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2011)
Стаття присвячена проблемі використання сучасних класифікацій мовленнєвих порушень. У статті пропонуються різні підходи і наголошується увага на тих, які знаходяться в компетенції логопеда, як педагогічного працівника.
Кравчук, Л. С.(Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2011)
В статті розглядаються особливості корекційно-педагогічного забезпечення освітнього та виховного процесів підготовки дітей з інвалідністю та порушеннями постави. Навчальна діяльність студентів з ДЦП носить корекційно-від ...
Корнєв, С. І.(Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2011)
При побудові системи методичної роботи, спрямованої на формування дитячого мовлення в умовах глибокого його недорозвинення, принципове значення має врахування закономірностей розвитку мовлення дітей, які нормально говорять, ...
Конопляста, С. Ю.; Яковенко, А. О.(Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2011)
В статті проведений аналіз корекційної роботи з дітьми з вродженим незрощенням губи та піднебіння старшого дошкільного віку по формуванню просторового мислення.
Боряк, О. В.(Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2011)
У статті наведений аналіз результатів обстеження стану мовленнєвого розвитку дітей старшого дошкільного віку з дизартрією, отримані під час проведення (орієнтованого) етапу констатувального експерименту обстеження рівня ...
Бегас, Л. Д.(Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2011)
Різноманітне розуміння заїкання, його сутності обумовлено рівнем розвитку науки і позицій, з котрих науковці підходили і підходять до вивчення цього мовленнєвого розладу.