У дисертації здійснено філософську концептуалізацію соціального потенціалу знання у векторі сталого розвитку суспільства. Соціально-філософський теоретико-методологічний рівень дослідження знання як соціального феномену в його філософських вимірах в контексті пошуку стратегій розвитку сучасного суспільства дасть змогу розкрити соціальний потенціал знання та забезпечити його використання, перетворити його можливості на дійсний сталий розвиток суспільства.
Соціальний потенціал знання актуалізується через його функціонування в усіх сферах життєдіяльності соціуму і розкривається в процесі його імплементації через інституційні організаційні форми: освіту,
науку, інженерію. Але для того, щоб соціальний потенціал знання зміг актуалізуватися, знання має набути категоріальної форми. Знання у формі категорій створює необхідні передумови для самовідтворення і забезпечення суспільного саморозвитку на основі реалізації можливостей і використання наявних у знанні ресурсів. Розвиток науки і продукування теоретичного знання у єдності з
освітою та інженерією має отримати випереджальний характер і бути спрямованим у майбутнє, задавати стратегію і відкривати перспективи подальшого розвитку суспільства.
The philosophical conceptualization of the social potential of knowledge in the vector of sustainable development of society is carried out. The studies of knowledge as a social phenomenon in its philosophical dimensions in the context of searching for strategies of the development of modern society are more often built as a departure from the special-scientific theoretical and methodological foundations most often in the sphere of epistemological problems. In the modern research space of social philosophy and philosophy of the history of knowledge research, the study of knowledge and cognition is almost not presented. It is the socio-philosophical theoretical and methodological level of research that enables to reveal the social potential of knowledge and ensure its usage, to turn it into a real sustainable development of society.