DSpace at library NPU Dragomanova » Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова » Серія 01: Фізико-математичні науки » Випуск 9 »

Please use this identifier to cite or link to this item: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/13757
Title: Зображення чисел s-адичними рядами Енгеля
Authors: Гетьман, Богдан Іванович
Issue Date: 2008
Publisher: Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова
Citation: Гетьман, Б. І. Зображення чисел s-адичними рядами Енгеля / Б. І. Гетьман // Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 1: Фізико-математичні науки : зб. наук. праць. - Київ : Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2008. - Вип. 9. - С. 212-224.
Abstract: У даній роботі продовжується вивчення геометрії зображення дійсних чисел рядами Енгеля (знакододатними рядами спеціального виду, члени яких є числами, оберненими до натуральних), обгрунтовується критерій раціональності (ірраціональності) зображення числа. Ми досліджуємо один підклас рядів Енгеля (s-адичні ряди), тополого-метричні та фрактальні властивості множини сум таких рядів.
In this paper we continue to study the geometry of representation of real numbers by Engel series (special series such that their terms are reciprocal positive integers), prove the criterion of rationality (irrationality) of representation of number. We examine one subclass of Engel series (s-adic series), topological, metric and fractal properties of the set of all sums of such series.
URI: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/13757
Appears in Collections:Випуск 9

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
getman212-224.pdfОсновна стаття235.34 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.