Актуальність розглядуваної у статті проблеми випливає із потреби у розвитку компетентнісно орієнтованого навчання у сучасній школі. З огляду на те, що у процесі розвитку освітніх систем напрацьовувався досвід практично орієнтованої, “наближеної до життя” школи, то його варто проаналізувати, переосмислити і узагальнити. У статті проаналізовано досвід організації навчання, спрямованого на розвиток в учнів прикладних знань, умінь і навичок, який існував у школах Підкарпатської Русі. Це дозволяє наблизитись до розуміння компетентнісного підходу у формування змісту освіти.
Актуальность рассматриваемой в статье проблемы выплывает из потребности в развитии компетентностно ориентированного обучения в современной школе. Ввиду того, что в процессе развития образовательных систем нарабатывался опыт практически ориентированной, “приближенной к жизни” школы, то его стоит проанализировать, переосмыслить и обобщить. В статье проанализирован опыт организации учебы, направленной на развитие у учеников прикладных знаний, умений и навыков, который существовал в школах Подкарпатской Руси. Это позволяет приблизиться к пониманию компетентностного подхода в формировании содержания образования.
The actuality of the problem of article follows from the need for the development of competence-oriented learning in the modern school. Given the fact, that in the process of the development of educational systems the experience of a practically oriented, “close to life” school has developed, then it should be analyzed, rethought and generalized.
The paper suggests the analysis of the experience of organizing training, aimed at developing students' applied knowledge, skills and abilities that existed in schools of Pidkarpatska Rus. It allows to get closer to understanding the competency approach in the formation of the content of education.