В роботі на основі теоретичного аналізу та експериментального дослідження проблеми соціального становлення особистості у відкритій соціально-педагогічній системі розроблено модель цього процесу, яка базується на принципах співпраці, партнерства і взаємодії, відкрита для кожного індивіда і будь-якої соціально-виховної інфраструктури і бере на себе функції: науково-педагогічну координацію, правового захисту, соціально-адаптивну та діагностико-прогностичну. Теоретично обгрунтовано та експериментально апробовано 6 основних напрямків роботи шляхом впровадження 79 практичних програмах, спрямованих на соціалізацію особистості в різному мікросередовищі.
В работе на основе теоретического анализа и экспериментального исследования проблемы социального становления личности в открытой социально-педагогической системе разработана модель этого процесса, базирующаяся на принципах сотрудничества, партнерства и взаимодействия, открыта для каждого индивида и любой социально-воспитательной инфраструктуры и берет на себя функции: научно-педагогической координации, правозащитную, социально-адаптивную и диагностико-прогностическую. Теоретически обосновано и экспериментально апробировано 6 основных направлений работы в 79 практических программах, направленных на социализацию личности в разной микросреде.
In the dissertation on the base of theoretical analyse and experiential learning on the problem of personality's social formation in the open social-pedagogical system it was worked out the model of collaboration, partnership and interaction is open for every individual and for any social-educational infrastructure and takes the following functions as: scientific-pedagogical coordination, legal protection, social-adaptation, diagnostics-prognosis. Theoretically grounded and experimentally tested on six trends of activities in 79 practical programmes, directed to the socialisation of personality in various microenvironments.