У статті визначено особливості обстеження слуху у дітей дошкільного віку. Акцентовано увагу на психологічних особливостях дітей в такому віці та необхідності об’єктивної діагностики. Проаналізовано, що у дітей з порушенням слуху може спостерігатися зміна слухового сприйняття. Це потребує спостереження за дітьми з порушенням слуху та вимагає повторних обстежень слуху в процесі реабілітації. Зазначено методи, що можливо використовувати для обстеження слуху у дітей дошкільного віку. Підкреслено про можливість застосування лише об’єктивних методів в поєднанні з суб’єктивними методами дослідження слуху у дітей з даною патологією. Об’єктивні методи включали в себе проведення імпедансну аудіометрію, реєстрацію отоакустичної емісії та КСВП. Обґрунтували, що дітям з порушенням слуху необхідно обстежувати слуховий аналізатор в процесі комплексної реабілітації.
В статье определены особенности обследования слуха у детей дошкольного возраста. Акцентировано внимание на психологических особенностях детей в таком возрасте и необходимости объективной диагностики. Проанализировано, что у детей с нарушением слуха может наблюдаться изменение слухового восприятия. Это требует наблюдения за детьми с нарушением слуха и требует повторных обследований слуха в процессе реабилитации. Указано методы, какие можно использовать для обследования слуха у детей дошкольного возраста. Подчеркнуто о возможности применения только объективных методов в сочетании с субъективными методами исследования слуха у детей с данной патологией. Объективные методы включали в себя проведение импедансной аудиометрии, регистрацию отоакустическая эмиссии и КСВП. Обосновали, что детям с нарушением слуха необходимо обследовать слуховой анализатор в процессе комплексной реабилитации.
In the article the features of auditory hearing in preschool children are determined. The focus is on the psychological characteristics of children of this age and the need for objective diagnosis. It has been analyzed that hearing impaired children may experience a change in auditory perception. This requires monitoring children with hearing impairment and requires repeated hearing tests in the course of rehab. Mentioned methods that can be used for hearing examination in preschool children. Emphasized the possibility of using only objective methods in conjunction with subjective methods of hearing research in children with this pathology. Objective methods included carrying out impedance audiometry, recording of otosacoustic emissions and ABR. Was substantiated that children with hearing impairment need to examine the auditory analyzer in the process of complex rehabilitation.