DSpace at library NPU Dragomanova » Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова » Факультет соціально-економічної освіти та управління » Наукові праці Факультету соціально-економічної освіти та управління »

Please use this identifier to cite or link to this item: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/21001
Title: Міжнародний досвід боротьби з корупцією
Authors: Нужна, Аліна Іванівна
Петришина, Наталія Валеріївна
Keywords: корупція
запобігання корупції
презумпція невинуватості
хабарництво
антикорупційна політика
антикорупційна система
корупційні дії
декларація
система прозорого оподаткування
ефективна фінансова політика
звітність
відкритість прибутків
відкритість видатків
Issue Date: 2017
Publisher: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова
Citation: Нужна, А. І. Міжнародний досвід боротьби з корупцією / А. І. Нужна, Н. В. Петришина // Освіта і наука − 2017 : збірник наукових праць звітно-наукової конференції студентів, 3-7 квітня 2017 року. – Київ : Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2017. – С. 357-358.
Abstract: Проведено аналізу Закону України «Про запобігання корупції». Доведено, що у багатьох державах вдалося створити такі механізми, які обмежили вплив корупції масштабами, що не становлять серйозної небезпеки для нормального функціонування державного апарату (Сінгапур та Гонконг (провінція Китаю) шляхом скасування презумпції невинуватості для чиновників, створення Незалежної комісії по боротьбі з корупцією, надання можливості громадянам повідомляти про хабарників. Проаналізовано досвід країн з розвиненою антикорупційною системою які поєднують ефективну фінансову політику (звітність, відкритість прибутків та видатків, система прозорого оподаткування), дієве законодавство, влада, що є «близькою до народу». Визначено методи боротьби з корупцією в Україні, зокрема: скасування презумпції невинуватості для чиновників щодо справ, пов’язаних з корупційними діями; створення незалежного від влади антикорупційного органу; створення анонімної гарячої лінії; відкритість та контрольованість щорічної звітності щодо майна, доходів та боргів чиновників, а також членів їх сімей; можливість накладати арешт на майно та рахунки, що не висвітлюються в деклараціях; виховання в суспільстві негативного ставлення до корупції.
URI: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/21001
Appears in Collections:Наукові праці Факультету соціально-економічної освіти та управління

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Krasman N.V. Nugna 2017.pdfТези2.91 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.