DSpace at library NPU Dragomanova » Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова » Факультет менеджменту освіти та науки » Наукові праці Факультету менеджменту освіти та науки »

Please use this identifier to cite or link to this item: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/17569
Title: Педагогіка миру : актуальність теорії та практики
Authors: Андрущенко, Віктор Петрович
Keywords: людина
цінності
миролюбство
освіта
культура
виховання
Issue Date: 2014
Publisher: Педагогічна преса
Citation: Андрущенко, В. Педагогіка миру : актуальність теорії та практики / В. Андрущенко // Вища освіта України. - 2014. - № 2. - С. 5-12.
Abstract: Аналізується актуальність цінності миру та миролюбства, формування цих якостей засобами навчання та виховання; автор стверджує, що базовими установками щодо змістовної організації цього процесу є ідея І. Канта про «вічний мир» та А. Швейцера «благоговіння перед життям»; підкреслено, що у філософсько-освітній літературі сформульовані основні принципи та напрями виховання миролюбства, однак на перешкоді їх утілення в конкретну виховну практику стоять, насамперед, традиції авторитарної, суб’єкт-об’єктної педагогіки, яка в основі своїй встановлює статусне розшарування між різними суб’єктами навчально-виховного процесу, що не сприяє вихованню толерантного ставлення до іншого; сучасна європейська практика виховання миролюбства і толерантності ґрунтується виключно на суб’єкт-суб’єктній, гуманістичній парадигмі виховання, яка ставить у центр будь-якого педагогічного процесу розвиток комунікативно-екзистенціального потенціалу дитини як людини та особистості – найвищої суспільної цінності.
URI: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/17569
Appears in Collections:Наукові праці Факультету менеджменту освіти та науки

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Andrushchenko.pdf275.86 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.