DSpace at library NPU Dragomanova » Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова » Факультет філософії та суспільствознавства » Наукові праці Факультету філософії та суспільствознавства »

Please use this identifier to cite or link to this item: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/16430
Title: Модифікації міфологеми Європа-Україна в історико-філософському окресленні
Authors: Остапчук, Г. О.
Keywords: суспільний устрій
міфи
утопізм
міфологеми
Issue Date: 2017
Publisher: НПУ імені М. П. Драгоманова
Citation: Остапчук, Г. О. Модифікації міфологеми Європа-Україна в історико-філософському окресленні / Г. О. Остапчук // Другі академічні читання пам’яті Г. І. Волинки : «Філософія, наука і освіта» : матеріали міжнародної науково-практичної конференції, 25-26 квітня 2017 року. – Київ : Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2017. – С. 134-137.
Abstract: В «хаосі міфів» існує багато різних підходів від категоричного заклику тікати від Європи до пошуків шляхів, що дозволять відмовитися від власного «Ми» і остаточно розчинитись в «Іншому» – це є утопізмом, небезпечною деструкцією. Дені де Ружмон пропонує розшукувати Європу власним творенням, власним пошуком до безмежності, оскільки Європа – це дух постійного пошуку. Європейський українець – це той, хто перебуває у сумніві, це індивід, що від початку налаштований на дискусію, це той, хто здатен відновити після катастроф ХХ століття європейський полімпсест. В результаті абсолютизації будь-якої міфологеми відбудеться застій, стагнація, тому міфологічна зона повинна перебувати під наглядом критичної творчої думки, де діє науковий, творчий розум, відмінними від міфологічної логіки.
URI: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/16430
Appears in Collections:Наукові праці Факультету філософії та суспільствознавства

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Ostapchuk G. O.pdf151.34 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.