DSpace at library NPU Dragomanova » Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова » Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка » Наукові праці Факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка »

Please use this identifier to cite or link to this item: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/15544
Title: Київська земля – Тарасова колиска : цикл документальних нарисів
Authors: Жадько, Віктор Олексійович
Issue Date: 2017
Publisher: Вид-во "Преса України"
Citation: Жадько, Віктор Олексійович. Київська земля – Тарасова колиска : цикл документальних нарисів / В. О. Жадько. – К. : Преса України, 2017. – 640 с.
Abstract: Із покоління в покоління українці передають розповіді про улюбленого поета і художника – Тараса Григоровича Шевченка (1814–1861), про місця Київської землі, які відвідував та які, завдяки цьому, стали історичними. Це села Моринці, Кирилівка (Керелівка, Шевченкове), Андруші, Бровари, Бориспіль, Будище, Вільшана, Кагарлик, Потік, Переяслав, Яготин, міста Біла Церква, Бориспіль та інші населені пункти. Склалася думка, що Тарас народився на Черкащині. Насправді ж це історична неточність. Черкаська область утворена 7 січня 1954 року. В XIX столітті Шевченкова мала батьківщина входила до Київської губернії. Ми вперше благословляємо у світ цикл документальних публіцистичних нарисів, де розповідається про Тараса Шевченка як уродженця Київщини. Ця книжка − сучасне прочитання життя і творчості Тараса Григоровича, результат копіткої багаторічної пошукової праці автора, який вивчив і дослідив Шевченкове творче і буденне життя, проїхав увесь шлях містами й селами колишньої Київської губернії, що ними Тарас мандрував. Вперше в шевченкознавстві точно визначені та вказані місця, де поет і художник писав вірші, з яких змальовував краєвиди та історичні пам’ятки в Києві та містах і селах Київщини. Багато уваги автор приділяє історії створення малюнків Тараса Григоровича, минувшині краю, який любив Шевченко, долі особистостей, з якими Кобзар зустрічався, а їх близько сотні. У творчій праці використано багатий культурологічний матеріал. Видання призначене для істориків, краєзнавців, учителів, шевченкознавців, широкого загалу читачів.
URI: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/15544
ISBN: 978-966-472-195-7
Appears in Collections:Наукові праці Факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Zhadko.pdf50.13 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.