DSpace at library NPU Dragomanova » Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова » Серія 01: Фізико-математичні науки » Випуск 16 (2) »

Please use this identifier to cite or link to this item: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/13946
Title: Про новий тип достатніх умов хаусдорфової довірчості циліндрів Q*-розкладів
Authors: Ібрагім, Муслем Хуссейн
Keywords: фрактали
розмірність Хаусдорфа-Безиковича
довірчі системи покриттів
Q*-зображення
сингулярно неперервні ймовірнісні міри
fractals
Hausdorff-Besicovitch dimension
faithful covering systems
singularly continuous probability measures
Issue Date: 2014
Publisher: Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова
Citation: Ібрагім, М. Х. Про новий тип достатніх умов хаусдорфової довірчості циліндрів Q*-розкладів / М. Х. Ібрагім // Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 1: Фізико-математичні науки : зб. наук. праць. - Київ : Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2014. - Вип. 16 (2). - С. 18-24.
Abstract: У роботі отримано принципово новий тип достатніх умов довірчості для обчислення розмірності Хаусдорфа-Безиковича сімейства Ф(Q*) циліндричних відрізків, породжених Q*-розкладами дійсних чисел. Всі відомі на сьогодні достатні умови довірчості сімейств Ф(Q*) використовували різні обмеження на елементи q0k та q(s-1)k. Ми показуємо, що ці обмеження носять технічний характер і можуть бути суттєво послаблені.
We develop a new techniques to prove faithfulness for the Hausdorff-Besicovitch dimension calculation of the family Ф(Q*) of cylinders generated by Q*-expansion of real numbers. All known sufficient conditions for the the family Ф(Q*) to be faithful for the Hausdorff-Besicovitch dimension calculation use different restrictions on entries q0k and q(s-1)k. We show that these restrictions are of pure technical nature and can be simplified.
URI: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/13946
Appears in Collections:Випуск 16 (2)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
ibragim18-24.pdfОсновна стаття225.74 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.