DSpace at library NPU Dragomanova » Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова » Серія 01: Фізико-математичні науки » Випуск 13 (2) »

Please use this identifier to cite or link to this item: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/13913
Title: Про лебегівську структуру розподілів випадкових величин з марківськими s-адичними символами
Other Titles: On Lebesgue structure of distributions of random variables with markovian s-adic symbols
Authors: Іванишин, Олександр Володимирович
Торбін, Анастасія Григорівна
Keywords: ланцюги Маркова
сингулярно неперервні ймовірнісні міри
абсолютно неперервні ймовірнісні міри
ергодична теорема
асимптотична частота символів
Markov chains
singularly continuous probability measures
absolutely continuous probability measures
ergodic theorem
asymptotic frequency of symbols
Issue Date: 2012
Publisher: Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова
Citation: Іванишин, О. В. Про лебегівську структуру розподілів випадкових величин з марківськими s-адичними символами / О. В. Іванишин, А. Г. Торбін // Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 1: Фізико-математичні науки : зб. наук. праць. - Київ : Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2012. - Вип. 13 (2). - С. 61-68.
Abstract: Робота присвячена дослідженню лебегівської структури розподілів випадкових величин з марківськими s-адичними символами та їх узагальнень. Основний результат статті дає необхідні і достатні умови абсолютної неперервності та сингулярності розподілів випадкових величин з марківськими s-адичними символами без будь-яких додаткових обмежень. Запропонований метод застосовний також для дослідження лебегівської структури розподілів випадкових величин з марківськими Q-символами та їх узагальнень.
The paper is devoted to the study of Lebesgue structure of distributions of random variables with markovian s-adic symbols and their generalizations. The main results gives necessary and sufficient conditions for absolute continuity resp. singularity of distributions of random variables with markovian s-adic digits without any additional restrictions. Our approach is also applicable for the study of Lebesgue structure of distributions of random variables with markovian Q-symbols and their generalizations.
URI: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/13913
Appears in Collections:Випуск 13 (2)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
ivanyshyn61-68.pdfОсновна стаття610.03 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.