У дослідженні вперше у вітчизняній політичній науці здійснено концептуалізацію напрямів та тенденцій політико-культурної трансформації західних областей України в контексті утвердження ідеології радянського тоталітаризму (1930 – 1950-ті роки). Попри певні відмінності в досвіді національно-політичного життя, політико-культурній специфіці українських західних етнічних земель, що в міжвоєнний період входили до складу Польщі та Румунії, процес радянізації в новоутворених Волинській, Львівській,
Ровенській, Станіславській, Тернопільській та Чернівецькій областях Української РСР був спрямований на нівелювання національно-політичного колориту регіону, насадження уніфікованих стандартів політичної поведінки в реаліях тоталітарної комуністичної дійсності та акцентуалізацію з виразною маніпулятивно-пропагандистською метою на асиміляторській національній політиці попередніх авторитарних політичних режимів. Водночас об’єднання західноукраїнських земель з УРСР мало і позитивне значення, адже вперше за кілька століть своєї історії українці були в одній державі. Проте репресивний режим остаточно переконав західноукраїнське населення в тому, що його майбутнє – в творенні незалежної соборної Української держави.
This thesis for the first time in home political science gives conceptualization of directions and trends of political and cultural transformation of western regions of Ukraine in the context of establishing the ideology of Soviet totalitarianism (1930’s – 1950’s). Theoretical and methodological base of the research expands by the means of integrating of modern terminology and conceptual apparatus and conceptual vision of the phenomenon of totalitarianism.