У статті розкривається поняття підручника для незрячих дітей, висвітлюються вимоги до його побудови і друкування рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, з'ясовуються основні особливості адаптації навчального матеріалу до можливостей сприймання учнів з глибокими порушеннями зору. Стаття прислужиться як фахівцям-тифлопедагогам, які безпосередньо здійснюють адаптацію підручників до можливостей незрячих учнів, так і видавцям навчальної літератури, які забезпечують друкування підручників, зокрема і шрифтом Брайля, а також авторам підручників для загальноосвітніх шкіл, які зможуть враховувати зазначені особливості, чим полегшать роботу з адаптації навчального матеріалу для дітей з глибокими порушеннями зору.
В статье раскрывается понятие «учебник для незрячих детей», обосновываются требования к его построению и печати рельефно-точечным шрифтом Брайля, излагаются особенности адаптации учебного материала к возможностям восприятия учащихся с глубокими нарушениями зрения.
The article defines the concept of a textbook for blind children. It also discusses the requirements for its structure, printing in Braille, and defines major peculiarities of adapting learning materials to the peculiarities of comprehension of the students with visual impairments.