У статті піднімаються питання комплексного підходу до навчання майбутніх художників-педагогів теорії і практиці перспективних побудов в образотворчому мистецтві. Розглянуто роль низки художньо-педагогічних дисциплін, зміст яких активно впливає на формування у студентів системи знань з перспективи та практичного досвіду аналізу, передачі й інтерпретації перспективних явищ у творах мистецтва й у власній художньо-творчій діяльності. Доводиться, що міждисциплінарний підхід є необхідною умовою синтезу теорії та художнього практики та дозволяє забезпечити належгий рівень підготовки фахівця до проектування простору на площині та навчання цьому учнів.
В статье поднимаются вопросы комплексного подхода к изучению будущими художниками-педагогами теории и практики перспективных построений в изобразительном искусстве. Рассматривается ряд дисциплин художественно-педагогического цикла, содержание которых, в их синтезе, активно влияет на формирование у студентов системы знаний по перспективе и приобретения ими практического опыта проэктирования пространства на плоскости
The article raises issues an integrated approach to the study of future artists and teachers of the theory and practice of perspective constructions in the fine arts. Discusses a number of disciplines pedagogical cycle, the contents of which in their synthesis has a great impact on the formation of the students ’ knowledge systems in perspective and helping them to acquire practical experience designing space on the plane.