DSpace at library NPU Dragomanova » Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова » Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка » Наукові праці Факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка »

Please use this identifier to cite or link to this item: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/30821
Title: Статус і стан української мови в незалежній Україні: соціолінгвістичний вимір
Authors: Макарець, Юлія Сергіївна
Keywords: соціолінгвістичні студії
державна мова
мовна ситуація
мовне самовизначення
мовний стандарт
мовне планування
Issue Date: 2019
Publisher: ЛАТ&K
Citation: Макарець Ю. С. Статус і стан української мови в незалежній Україні : соціолінгвістичний вимір : монографія. - Київ : ЛАТ&K, 2019. - 209 с.
Abstract: Мовна політика України в роки незалежності проаналізована з погляду забезпечення державного статусу української мови. Державна мова розглянута в аспекті захисту державних кордонів і гарантування інформаційної безпеки держави. З’ясований сучасний етномовний ландшафт України та висвітлене питання його штучної деформації в радянський період. Мовну політику України авторка ввела в загальноєвропейський контекст і показала, що закріплення двох чи й більше офіційних мов у окремих європейських країнах не стало панацеєю для вирішення мовних конфліктів. Питання еколо- гії сучасної української мови розкрите у зв’язку з проблемами правового регулювання мовних відносин в Україні. Праця розрахована на лінгвістів, соціологів, фахівців з мовного планування, широке коло освітян і всіх, кого цікавлять проблеми регулювання мовних відносин у суспільстві та дотримання мовних прав громадян в Україні. Монографія містить результати дослідження, проведеного за грантом Президента України (Ф82) за конкурсним проектом «Лінгвосоціологічний моніторинг динаміки структури й статусу української мови в новітній час» (розпорядження Президента України №242/2019рп)
URI: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/30821
ISBN: 978-617-7824-01-1
Appears in Collections:Наукові праці Факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Makarets_I_S_Status_i_stan_ukrainskoi_movy_v_nezalezhnii_ukraini.pdfТекст1.32 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.