DSpace at library NPU Dragomanova » Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова » Факультет соціально-економічної освіти та управління » Наукові праці Факультету соціально-економічної освіти та управління »

Please use this identifier to cite or link to this item: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/21276
Title: Інституціональне забезпечення державного сектору національної економіки
Authors: Петришина, Наталія Валеріївна
Keywords: інституціональне забезпечення
держава
Стратегія сталого розвитку "Україна - 2020
економіка ринкового типу
інститути
державний сектор економіки
Методика визначення питомої ваги державного сектору
Стратегія модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі
Стратегія підвищення ефективності діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки
управління державним сектором
управління об’єктами державної власності
Issue Date: 2015
Publisher: Університет економіки та права “КРОК”.
Citation: Петришина, Н. В. Інституціональне забезпечення державного сектору національної економіки / Н. В. Петришина // Міжнародної науково-практичної конференції «Економічна теорія та освіта ХХІ століття» : з нагоди 20-ої річниці кафедри економічної теорії ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК», 25 вересня 2015 р. - Київ : ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК», 2015. – С. 155-158.
Abstract: Підкреслено, що одним із основних напрямків розбудови ефективної ринкової моделі вітчизняної економіки є інституціональне забезпечення діяльності держави. Визначено, що у зв’язку з переходом від адміністративно-командної економіки до економіки ринкового типу, інститути, засновані на державній формі власності й централізованому директивному плануванні зменшувались, зникали, а їх місце займали нові інститути ринкової економіки, які потребують постійного втручання держави. Інституціональні аспекти забезпечення державного сектору економіки України розглянуто з різних сторін: процедур і правил, законодавчих і регульованих норм, організацій і адміністративних структур та ін. Визначено, що інституціональні аспекти забезпечення державного сектору економіки України з позиції законодавчих норм – це сукупність законодавчих та підзаконних нормативно-правових актів, що створюють основу існування державного сектора економіки, а саме: Господарський кодекс України, Закон України «Про управління об’єктами державної власності», Стратегія модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі на 2007-2015 роки, Методика визначення питомої ваги державного сектору в економіці (2012), Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії підвищення ефективності діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки» та ін. Проаналізовано методику визначення питомої ваги державного сектору в економіці, яка визначає суб’єкти господарювання державного сектору економіки, частку державного сектору у складі економіки та показники, що використовуються при проведенні розрахунку та аналізу частки державного сектору у складі економіки. Зроблено аналіз Стратегії модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі на 2007-2015 роки та Стратегії підвищення ефективності діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки. Доведено, що інституційне забезпечення державного сектору економіки України має здійснюватися через легітимну взаємодію базових інститутів задля здійснення ефективного управління державним сектором та державною власністю шляхом: урахування інститутом держави вимог неформальних норм і правил при створенні законодавчих актів щодо державного сектора з метою реалізації правових норм; удосконалення політики розвитку державного сектора; створення умов для впровадження ефективного механізму державно-приватного партнерства у пріоритетних галузях вітчизняної економіки; формування соціально-економічних відносин та рівня довіри вітчизняних і зарубіжних приватних інвесторів до державних структур; збільшення фінансування державного сектору; вивчення світового досвіду з метою створення потужного державного сектора та ефективного управління.
URI: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/21276
Appears in Collections:Наукові праці Факультету соціально-економічної освіти та управління

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Petryshyna N.V. 25.09.2015.pdfТези285.87 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.