DSpace at library NPU Dragomanova » Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова » Факультет соціально-економічної освіти та управління » Наукові праці Факультету соціально-економічної освіти та управління »

Please use this identifier to cite or link to this item: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/21065
Title: Розвиток державного підприємництва в економіці України як напрям реалізації економічної ролі держави
Authors: Петришина, Наталія Валеріївна
Keywords: державне підприємництво
держава
економічна роль держави
стратегія економічного і соціального розвитку
риси державного підприємництва
масштаби державного підприємництва
Issue Date: 2008
Publisher: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова
Citation: Петришина, Н. В. Розвиток державного підприємництва в економіці України як напрям реалізації економічної ролі держави / Н. В. Петришина // Четверті юридичні читання : матеріали міжнародної наукової конференції, м. Київ, 3-4 квітня 2008. - Київ : Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2008. - С. 392-394.
Abstract: Підкреслено необхідність докорінних змін якісних характеристик соціально-економічного середовища підприємницької діяльності та стимулювання перспективних напрямів її інноваційного розвитку, які вимагають переосмислення ролі підприємницького потенціалу держави в процесі трансформаційних перетворень економіки України. Актуалізовано роль державного підприємництва у визначенні соціально-економічного розвитку країни. Проаналізовано основні риси, функції, переваги та масштаби державного підприємництва. Підкреслено надзвичайно важливу соціально-економічну роль державного підприємництва в трансформаційних процесах та його активний вплив на державний сектор економіки, сприяння розвитку економічної інфраструктури, активної дії в малорентабельних та нерентабельних галузях, можливості концентрації ресурсів на вирішальних напрямах розвитку національної економіки, забезпечення державного контролю над природними монополіями та мобільність у вирішенні ряду макроекономічних проблем. Зазначено, що економіка України, яка впроваджує ринкові відносини, не зможе обійтися без державного підприємництва, проблема лише в його масштабах та сферах поширення.
URI: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/21065
Appears in Collections:Наукові праці Факультету соціально-економічної освіти та управління

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Petryshyna N.V. Urud.hutanna 2008.pdfТези586.84 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.