DSpace at library NPU Dragomanova » Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова » Факультет філософії та суспільствознавства » Наукові праці Факультету філософії та суспільствознавства »

Please use this identifier to cite or link to this item: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/16432
Title: М. Драгоманов та український шлях до Європи
Authors: Немчинов, Ігор Геннадійович
Keywords: російська культура
українсько-російське співіснування
загальноєвропейські цінності
демократичні перетворення
споріднена культура
Issue Date: 2017
Publisher: НПУ імені М. П. Драгоманова
Citation: Немчинов, І. Г. М. Драгоманов та український шлях до Європи / І. Г. Немчинов // Другі академічні читання пам’яті Г. І. Волинки : «Філософія, наука і освіта» : матеріали міжнародної науково-практичної конференції, 25-26 квітня 2017 року. – Київ : Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2017. – С. 125-128.
Abstract: Драгоманов ще сподівався, що Україна може бути суб’єктом вільної федерації разом з Росією. Але це варто розглядати як тактичне завдання на шляху до незалежності та участі у вільній Європейській федерації. Ймовірно, якби він жив та працював довше, то про незалежність України від Росії та її повернення до Європи висловився рішучіше. За тридцять років після смерті Драгоманова питання руху до Європи своїм шляхом чи разом з Росією опинилося у центрі уваги української творчої інтелігенції. Саме тоді Микола Хвильовий висунув відоме гасло «Геть від Москви!», підтримане вітчизняними інтелектуалами, що коштувало багатьом з них життя. Питання цивілізаційного вибору залишається актуальним й сьогодні.
URI: http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/16432
Appears in Collections:Наукові праці Факультету філософії та суспільствознавства

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Nemchynov.pdf142.88 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.